IndeksPortalCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 ŚWIAT PRZEDSTAWIONY

Go down 
AutorWiadomość
Mistrz Gry
Administrator
avatar

Liczba postów : 223

PisanieTemat: ŚWIAT PRZEDSTAWIONY   Pon Kwi 13, 2009 8:31 am

I Świat przedstawiony:

Akcja całej gry rozgrywa się głównie na Karaibach, jednakże dostępne są także lokalizacje spoza ich obrębu. Każda z postaci może znajdować się w dowolnym miejscu, które jej się spodoba. W przypadku piratów należących do konkretnej załogi muszą oni pamiętać, iż bez zgody kapitana nie mogą opuszczać miejsca, w którym on się obecnie znajduje, i w którym kotwiczy statek. Kapitanowie oczywiście nie powinni poruszać się nigdzie bez swej załogi.

II Czas akcji:

Gra rozgrywa się w momencie, gdy Jackowi udaje się odzyskać Czarną Perłę (czy też raczej uwolnić ją z butelki) i pozostałe statki, zagrabione przez Czarnobrodego. Czyli, mówiąc krótko jest ona kontynuacją filmu Piraci z Karaibów, jednakże nie musi się ściśle wiązać z kanonem tej historii.
Co do konkretnego czasu to znajdujemy się na samym początku XVIII wieku.
Mamy obecnie rok 1714 od którego to Królem Wielkiej Brytanii jest Jerzy I.
Wielka Brytania zaczęła już istnieć jako nowe państwo w wyniku unii realnej ze Szkocją.
Mimo, że Port Royal uległ zniszczeniu w 1692 dla nas istnieje on nadal!

III Fabuła:

Fabułą gry zajmuje się MG, czyli Administratorzy forum. To oni inicjują (bez porozumienia z użytkownikami, bądź porozumiewając się z nimi) napady na miasteczka, inne statki, bądź nagonki na piratów. MG może kierować Royal Navy, być wrogim piratem, kapitanem statku handlowego, właścicielem tawerny, burdelmamą, gubernatorem, bądź nawet bogaczem, który trzyma w szachu Royal Navy.

IV Postaci:

Użytkownicy mogą zakładać konta postaci kanonicznych, jednakże jeżeli Administracja uzna, iż użytkownik nie radzi sobie z grą tą postacią ma prawo do wykasowania postaci (po wcześniejszym powiadomieniu użytkownika).
Przed założeniem postaci kanonicznej należy najpierw sprawdzić w ich spisie, czy owa postać nie jest już zajęta. Klony będą kasowane.
Należy pamiętać, iż nie może być dziesięciu komodorów, czterdziestu gubernatorów i cały rój pirackich kapitanów.

V Grupy:

Jest pięć grup: Piraci, Korsarze, Royal Navy, Półświatek, oraz Społeczeństwo. Tworząc postać musisz pamiętać o tym, by na forum panowała równowaga – nie mogą być sami piraci, bądź sami mieszkańcy miast, wiosek… Jeśli ilość piratów będzie zbyt duża, grupa zostanie zamknięta do odwołania, a każda następna postać pirata zawieszona w próżni w oczekiwaniu na przydzielenie.
Kiedy tworzysz postać od razu decydujesz, do której z grup chcesz przynależeć. Każdy ma obowiązek udać się do działu przydział klasy społecznej i wykonać rzut kością, by dowiedzieć się ile pieniędzy będą posiadać i jaką funkcję pełnić będą w społeczeństwie! (Kartę postaci piszemy na podstawie przydzielonej klasy społecznej – jeśli jesteś biedakiem nie możesz napisać, że twoja postać mieszka w dużym domu w Port Royal, bądź jest właścicielem tawerny, albo Kapitanem pirackiego statku itd.). Z rzutu kostką zwolnione są wyłącznie syreny!
Z grupy do grupy można się przenieść w trakcie gry, jednakże nie może to wynikać wyłącznie z inicjatywy użytkownika oraz stać się tuż po rejestracji. Jeśli zarejestrowałeś się jako członek Royal Navy po jakimś czasie gry (nie mniej niż miesiąc) możesz zostać przeniesiony do innej grupy – piratów, bądź społeczeństwa. Będzie to wiązało się z fabułą, wprowadzoną przez MG. Np. w wyniku ataku piratów członek grupy „społeczeństwo” (za porozumieniem z użytkownikiem) zostaje porwany i wcielony w szeregi załogi pirackiej. Jeśli spełni się w roli pirata zostanie przeniesiony do grupy „piraci”, jeśli nie – załoga odstawi go po jakimś czasie na pierwszą lepszą wyspę, z której na własną rękę będzie musiał się wydostać. Jeśli życie pirackie mu się spodobało i zechce być piratem musi się postarać, by MG uznał, iż jest tego wart. Jeśli przekona do tego administrację (nie miliardami prywatnych wiadomości, ale grą – jakością postów, wyobraźnią) zostanie przeniesiony do odpowiedniej grupy.
Członek społeczeństwa może także zostać wcielony w szeregi Royal Navy. Po pewnym czasie może stopniowo awansować ze zwykłego szeregowca na dowódcę, a nawet kiedyś na komodora.

VI Kanon:

Raczej nie obowiązuje, poza takimi przypadkami, jak Davy Jones, Admirał James Norrington, Czarnobrody, czy Lord Cutler Beckett (itp.). Nie można tworzyć postaci, które zostały uśmiercone w ostatniej części filmu, czy pisać o nich w czasie teraźniejszym. Cała reszta zależy wyłącznie od Waszej wyobraźni. Wasze postaci mogą znać postaci kanoniczne. W przypadku piratów mogli oni niegdyś nawet pływać pod dowództwem Jacka Sparrow, bądź pływają pod nim obecnie. W tej dziedzinie pozostawiamy Wam ogromną wolność!

_________________
Drink up me heartis, yo ho!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://green-death.myspot.pl
 
ŚWIAT PRZEDSTAWIONY
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Elinor Podbija Świat!

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Piraci z Karaibów PBF :: Organizacyjnie-
Skocz do: