IndeksPortalCalendarFAQSzukajUżytkownicyGrupyRejestracjaZaloguj

Share | 
 

 Horn Vertieges

Go down 
AutorWiadomość
Horn Vertieges

avatar

Liczba postów : 57
Wiek : 54
Miejsce urodzenia : Sycylia

PisanieTemat: Horn Vertieges   Nie Kwi 19, 2009 7:03 pm

Imię: Horn
Nazwisko: Vertieges
Rodzina: Jego rodzice byli zwykłymi i bardzo pobożnymi włoskimi kupcami – obecnie nie żyją już od wielu lat, ale zapewne nawet i zza grobu potępiają swojego jedynego syna, który się tak stoczył. Jego żona, Odetta Vertieges, była piękną damą z poważanej, bogatej angielskiej rodziny. Horn ożenił się z nią wyłącznie ze względu na pieniądze, których na pewnym etapie życia dramatycznie potrzebował. Odetta szybko zaszła w ciążę i niestety umarła, wydając na świat ich pierwsze i jedyne dziecko – córkę, Wiktorię. W chwili obecnej Horn ma nowego partnera w swoim życiu, którym jest Boone Crow.
Status społeczny: Horn para się piractwem już od wielu lat, udało mu się więc zgromadzić pokaźną sumkę pieniędzy, do której doliczona została także część majątku, jaką otrzymał po bogatej zmarłej żonie. Na brak funduszy i głód narzekać nie może, aczkolwiek i tak bywa skąpy.
Wykonywany zawód: Jest kapitanem pirackiego okrętu „Mroczny Książę”. Przez blisko dwadzieścia lat, kiedy zmuszony był do ukrywania się z powodu nagonki na jego skromną osobę, pracował jako barman na Tortudze, w tawernie „Piekielna głębia”. Obecnie znów wrócił do piractwa.

Charakter: Horn to człowiek o hedonistycznym i dość egoistycznym usposobieniu, którego nie rusza żadna sytuacja kryzysowa. Charakterystyczne są w jego kwestii stoicki spokój, chłodna logika i zimna krew, które czasem wręcz doprowadzają jego najbliższe otoczenie do skrajnej irytacji. Nie znosi gadania po próżnicy – sam mało mówi, ale jak już mówi, to jest to przemyślane do końca i mądre. Vertieges ceni sobie święty spokój i wolność wyborów w kwestiach swojego życia, ale gdy już mu na kimś zależy, potrafi poruszyć niebo i Ziemię, by temu komuś dogodzić. Jest niezależny i czasem lubi pobyć sam. Jest także przyzwyczajony do decydowania samemu o sobie i nie znosi, gdy ktoś kwestionuje jego decyzje. Bywa okrutny, ale i miłosierny. Potrafi wybaczać, ale rzadko kiedy daje komuś drugą szansę. Z reguły nie okazuje uczuć i mogłoby się wydawać, że ma właściwie serce z kamienia. Albo w ogóle go nie ma. Vertieges jest też człowiekiem głęboko wierzącym i uznającym kult Boga, ale za to nieczęsto i niezbyt dosadnie to ukazującym. Odwrotnie do swojego partnera Boone'a, który do Boga pała niezwykłą nienawiścią odwzajemnioną – z reguły ich dyskusje na tematy bosko – boskie kończą się więc jedynie grubszą awanturą, kiedy Horn zostaje oskarżony o dewocję, a Boone o bezbożność.

Wygląd: Horn jest bardzo wysokim – liczy sobie ponad sto dziewięćdziesiąt centymetrów – i postawnym mężczyzną, o brązowych włosach, sięgających mu ramion. Ma wysportowaną sylwetkę i szaroniebieskie oczy, a także z reguły kilkudniowy zarost, który tylko dodaje mu męskości. Ma także ciemną karnację, jak na Włocha przystało.

Wiek: Czterdzieści pięć lat.
Skąd: Urodził się i wychował we Włoszech, na Sycylii. Często pomieszkiwał też w Anglii, ale tak właściwie to cały czas diabeł gna go po świecie i w efekcie Horn nigdy nie może usiedzieć długo w jednym miejscu.

Historia: Horn urodził się we Włoszech, na Sycylii, w skromnej rodzinie kupieckiej. Od małego pasjonował się morskimi podróżami, historiami o piratach i łatwym zarobkiem, więc miał całkowitą jasność, jeśli chodziło o jego przyszły zawód. Nie mówił o tym głośno, by nie doprowadzić do przedwczesnego zawału swoich rodziców, którzy widzieli w nim kolejnego porządnego i spokojnego kupca. Swoją karierę na wielkich wodach rozpoczął na statku handlowym, którym udał się na Karaiby. Wtedy tez udało mu się dotrzeć na Tortugę i wkupić do pierwszej z brzegu pirackiej załogi, z którą żeglował tak długo i namolnie, aż został jej kapitanem. Zmienił nazwisko i dzięki swej wytrwałości zdobył własny, lepszy okręt i ochrzcił go mianem „Mrocznego Księcia”. Praktycznie wszystkie swoje pieniądze zainwestował wtedy w odbudowę owego wyśnionego statku i w efekcie końcowym Horn zmuszony był do natychmiastowego ożenku z angielską panną, którą uwodził od dłuższego czasu, byleby tylko zdobyć jakieś pieniądze. Jego żona, Odetta, zmarła przy porodzie, zostawiając go z małą Wiktorią. Vertieges nie miał serca zostawić dziewczynki samej sobie, więc zabrał ją do Włoch i tam wychowywał, a następnie oddał w ręce członków elitarnej floty Pani Ching ze zmienionym nazwiskiem. Sam w tym czasie zaczął mieć spore problemy, gdyż był jednym z bardziej rozpoznawalnych i poszukiwanych piratów tamtych czasów, i w efekcie wynajęto na niego zawodowego łowcę piratów. Wtedy to Horn zaszył się na Tortudze i zaczął pracować jako barman w tawernie „Piekielna głębia”. Tam też poznał młodą pannę, Alexandrę Treviss, której wpadł w oko i która uwodziła go wytrwale przez czas bardzo długi, ale w końcu – potencjalnie – dała za wygraną. Dzięki Wiktorii Horn poznał Boone’a Crowa, biseksualistę, który go sobie upatrzył i zapragnął zdobyć. Stary Vertieges miał go za szaleńca, gdyż zawsze gustował w kobietach, ale z biegiem czasu zdanie zmienił – zarówno w kwestii Boone’a, jak i kobiet. Zmotywowany przez córkę i kochanka powrócił po przeszło dwudziestu latach do piractwa i zaczął znów siać postrach na Karaibach i w Europie, z Crowem na stanowisku pierwszego oficera i w kajucie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 
Horn Vertieges
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Piraci z Karaibów PBF :: Piraci-
Skocz do: